Vitalmasszázs

Masszázskülönlegességek

Masszázskülönlegességek

Mézes kényeztetés, fahéjas, csokoládés, kókuszos masszázs és speciális olajos masszázsok.

Csokoládé masszázs

A csokoládé rengeteg értékes tápanyagot, vitamint, ásványi anyagot, polifenolt tartalmaz. Ezeket a hatásokat persze élvezhetjük akkor is, ha elfogyasztjuk a csokoládét, viszont masszázs közben alkalmazva megmenekülhetünk az elhízás rémétől. A csokoládé puhítja, tonizálja, hidratálja és revitalizálja a bőrt, késlelteti az öregedést. A csoki endorfin termelésre gyakorolt pozitív hatása bőrön keresztül is érezhető, így nemcsak a testnek, hanem a léleknek is használ, a kezelés hatására kiegyensúlyozottabbnak, boldogabbnak, pihentebbek leszünk.
 
  Különleges élvezet a bőrnek, mely felébreszti az érzékeket!
 
  Élénkíti az érzékeket, feloldja a stresszt és általánosan jó közérzetet biztosít a kakaóban megtalálható feniletilamin és a teobrominnak köszönhetően. A kakaó makro elemei ásványi anyagokkal segítik a gyors anyagcserét. A kakaóvaj puhítja, táplálja a bőrt és hatékonyan késlelteti az öregedést. A csokoládé-narancs kérem frissítő és fogyasztó hatást fejt ki a bőrön, ami meggátolja a bőrszövetekben a folyadék pangását és biztosítja a víz egyenletes elosztását a bőrszövetben.

chocolate-massage
masszazs-pihenes-nyugalom-vitalmasszazs

A masszázs 4 szakaszból épül fel:

1., A masszázs előtt testradírozást alkalmazunk, mellyel hámlasztó hatást érünk el, ezzel eltávolítjuk az elhalt hámsejteket, így előkészítjük a bőrt a magasabb fokú tápanyagbevitelre.
  2., A masszázs meleg csokoládés krémmel illetve olvasztott csokoládéval történik. A leradírozott bőr gyorsan és hatékonyan szívja magába a hatóanyagokat, melyek a csokoládés krémben vannak.
  3., Ezután csokoládés olajjal simítjuk végig a vendéget, ezzel még inkább segítjük a hatóanyagok felszívódását.
  4., Végül pedig csokoládés-gyümölcsös gél pakolás kerül a bőrfelületre mely 10-15 perc felszívódási ideje alatt rendkívül sok hasznos ásványi anyaggal és vitaminnal táplálja a bőrt és a kötőszöveteket. Pakolással már nem végzünk masszázsfogásokat, csak enyhe mozdulatokkal feladagoljuk a teljes hátfelszínre a gélt, amit majd a ráhelyezett fólia oszlat szét.
 
  Egy teljes csokoládés kezelés 90-120 percig tart.

Wellness mézes masszázs

Milyen hatása van a méznek?
 
  Az egész szervezetre frissítő, revitalizáló hatással bír, gyulladáscsökkentő, antioxidáns hatást vált ki az egész szervezetben, antibakteriális hatása van külsőleg és belsőleg alkalmazva egyaránt.
 
  A mézes termékek összetevői, hatóanyagai:
 
  70-80% glukóz és fruktóz, 20% víz, szénhidrát, B1 B2 B3 B5 B6 és C-vitamin, kalcium, réz, vas, magnézium, mangán, foszfor, kálium, nátrium, cink természetes antioxidánsok.
  Találhatók még benne aminosavak, fehérjék és egyéb bioaktív anyagok. 22 féle makro-, és mikroelem található benne.
  Rendkívül jó minőségi kategóriájú mézzel történő testkezelés, mely során a mézben található ásványi anyagok, vitaminok és nyomelemek táplálják, feltöltik és bársonyossá varázsolják a bőrfelületet.

hajnal-masziroz-vitalmasszazs-szalon

A masszázs 4 szakaszból épül fel:

1., A masszázs előtt testradírozást alkalmazunk, mellyel hámlasztó hatást érünk el, ezzel eltávolítjuk az elhalt hámsejteket, így előkészítjük a bőrt a magasabb fokú tápanyagbevitelre.
  2., A masszázs mézzel kevert krémmel történik. A leradírozott bőr gyorsan és hatékonyan szívja magába a hatóanyagokat. A speciális technikák pedig a vér-, és nyirokkeringés serkentésével az egész szervezetben általános pozitív, revitalizáló hatást fejtenek ki.
  3., Ezután mézes olajjal simítjuk végig a vendéget, hogy a bőr szép selymessé és puhává váljon.
  4., Végül pedig mézes, bőrmegújító és vitalizáló gél pakolás alkalmazunk, melyet szintén megfelelő hőmérsékleten adagolunk a hátfelszínre, és oszlatjuk szét a fóliázás során. Majd kb. 15-20 percig hagyjuk felszívódni.
 
  Milyen hatása van a mézes masszázsnak?
 
  - méregteleníti a bőr alatti szöveteket is
  - bőrtápláló, bőrmegújító
  - normalizálja a bőr és bőr alatti kötőszövet vízháztartását
  - tisztítja, méregteleníti a bőrt
  - ásványi anyagokkal, nyomelemekkel tölti fel a bőrt
  - a testradír puhává, selymessé varázsolja a bőrt
 
  Egy teljes mézes kezelés 90-120 percig tart.

Mézes méregtelenítő masszázs

A mézes méregtelenítő masszázs egy speciális technikával végzett masszázs.
 
  A kezelés elején meleg mézes olajjal relaxáló masszázst végzünk, ez alatt a vendég nyugalmi állapotba kerül. A tenyerünkbe csurgatunk 1-2 evőkanál mézet, ezt a kezelendő területre helyezzük és egyenletesen eloszlatjuk. Ezután kézi vákummasszázst alkalmazunk, kezünket ugyanazon területen tartva kezdjük emelgetni váltva. A méz állagának segítségével elemeljük a bőrt az alatta lévő szövetekről. A kezelt területen vérbőség alakul ki, a bőr szövet pólusai kitágulnak, és a kitágult pórusokon áthaladva a méz beszivárog, majd onnan a vákuumhatás következtében a salakanyagok kiszippantódnak a bőr rétegéből. Miközben a méz magába szívja a távozó méreganyagokat, mélyen a bőr alá hatolva a szövetekbe juttatja szervezet számára oly fontos hatóanyagait, a vitaminokat, enzimeket és a mézben lévő több mint harmincféle ásványi anyagot. Ennek köszönhetően a bőr látványosan kisimul, és selymesen puhává válik. A kezelés befejeztével néhány csepp vizet öntünk a mézre és papírtörlő segítségével azonnal letöröljük azt. A méz könnyen oldódik vízben, így könnyen kimosható/lemosható.
 
  Milyen hatást váltunk ki méregtelenítő mézes masszázzsal?
 
  - méregtelenítő
  - kötőszövet helyreállító
  - vízháztartás normalizáló
  - erős vérbőség fokozó
  - pórustisztító
 
  Mikor alkalmazzuk a méregtelenítő mézes masszázst?
 
  A technikát önmagában is végezhetjük, de a svédmasszázs előtt alkalmazva nagyon hatékony komplex terápiát végezhetünk.
 
  Milyen testrészeken szoktuk alkalmazni a méregtelenítő mézes masszázst?
 
  Leggyakrabban a háton végezzük, elsősorban lapockák között, keresztcsonton, trapézizmon, hosszanti hátizmon feszültebb szakaszain. Ízületek felett nagyon látványos hatást tudunk elérni, mert az ízületekben lerakódott salakanyagok ürülését tudjuk beindítani.
 
  Ajánlott:
 
  fájdalomcsillapításra
  háton gerinc elmeszesedésre
  izomgyulladásra
  reumatikus panaszokra
  hátizmok befeszülésére, beállására, letapadására
  váll illetve nyaki izmok fájdalmára, izomfeszülésére is
  lábon cellulitisz kezelésre is.
 
  A kezelés nem ajánlott:
 
  gerinc felett
  vesék felett
  sérült, vagy anyajegyes bőrön
  felületes erek közelében
  méz/propolisz allergia esetén
  sérv esetén
  szövetsérülések közelében
  gyulladások esetén
 
  Milyen gyakran ismételjük a kezelést?
 
  Amennyiben erősen megváltozott a méz állaga/színe, úgy érdemes a kezelést 10-15 alkalommal megismételni. Heti 2-3 alkalommal!
 
  A méregtelenítő mézes masszázs időtartama:
 
  A kezelés időtartalma általában 10-15 perc

Kókuszos masszázs

A kókusz mint gyümölcs nagyon tápláló, rengeteg ásványi anyag található benne. Tartalmaz B vitamint, E vitamint, niacint, magnéziumot és nagy mennyiségben kalciumot is, mai a csontrendszeri betegségben szenvedő embereknek kifejezetten ajánlhatóvá teszi. Telítetlen zsírsavakban gazdag, ezért a szívbetegségek kialakulásának esélyét is jelentősen csökkentheti.
 
  Ami a bőrünket illeti, segít megelőzni a ráncok korai kialakulását, az időskori pigmentfoltokat, a bőr megereszkedését, használatával bőrünk sokáig megőrzi fiatalságát és rugalmasságát. Bőrbetegségek közül különösen ajánlott az ekcéma, a pikkelysömör és bőrgyulladások kezelésére. Nyáron megvédi a bőrt az ultraibolya sugárzás káros hatásaitól.
 
  Masszázs során nagy előnye, hogy bőrünk nagyon gyorsan felissza, így nem tűnik utána a bőr zsírosnak, nem leszünk ragadósak. Szerkezetének köszönhetően könnyen felszívódik, és a bőr mélyebb rétegeibe hatolva megerősíti a hátsó szöveteket. Segít az elhalt hámszövetek eltávolításában, így bőrünk selymesebb és puhább lesz. A kókuszolaj a leghatásosabb testápoló, mivel rengeteg antioxidánst tartalmaz, így regenerálja a bőr sejtjeit, puhává teszi a bőrfelszínt. A telített zsírok pedig belülről hidratálják a száraz bőrt és nem engedik, hogy az kiszáradjon.
 
  A masszázs 4 szakaszból épül fel:
 
  1., A masszázs előtt testradírozást alkalmazunk, mellyel hámlasztó hatást érünk el, ezzel eltávolítjuk az elhalt hámsejteket, így előkészítjük a bőrt a magasabb fokú tápanyagbevitelre.
  2., A masszázs kókusztejjel kevert krémmel történik, a benne lévő számtalan hatóanyag nagyobb százalékos arányban szívódik fel és fejti ki jótékony hatását mind a kötőszövetekben mind a teljes szervezetben.
  3., Ez után kókusz olajjal simítjuk végig a vendéget, hogy a bőr szép selymes és puha legyen.
  4., Végül pedig kókuszos bőrmegújító és vitalizáló gél pakolás kerül a bőrfelületre mely 10-15 perc felszívódási ideje alatt rendkívül sok hasznos ásványi anyaggal és vitaminnal táplálja a bőrt és a kötőszöveteket.
 
  Hatásai:
 
  - táplálja és energizálja a szervezetet és a kötőszöveteket
  - növeli bőrünk feszességét és rugalmasságát
  - idegrendszeri nyugtató hatás
  - csökkenti a fáradtságot és a stresszt
  - fokozza a szervezet anyagcseréjét
  - puhává és bársonyossá varázsolja a bőrt
 
  Egy teljes kókuszos kezelés 90-120 percig tart.

Fahéjas masszázs

Melegítő hatás folytán a fahéj oldja a letapadásokat, serkenti a vizelet kiválasztást, vízhajtó hatása révén csökkenti az előforduló ödémásodást, valamint a magas vérnyomást.
 
  Oldja a testben felhalmozódó salakanyagokat, így vértisztító hatással is bír, fájdalomcsillapító hatású, ezáltal oldja az izmok görcsös tónusát, az izomlázat. Nem csak az izomzatban oldja a fájdalmat, de a gyomorban is. Emésztésserkentő hatása segít a szervezet megnövekedett működése okozta lerakódások oldásában, az elhízás leküzdésében.
 
  Hatékonyan csökkenti a magas vércukorszint által okozott szövetkárosodásokat és gyulladásokat, illetve képes megelőzni a szívbetegségeket és az idő előtti öregedést. Feszültségoldó, pezsdítő tulajdonsága miatt a fahéjas kérem és masszázsolajok nagyon hatékonyak a narancsbőr kezelésében. Vérellátás javító hatása van, vérbőséget okoz a bőrben, ezért jó izom, ízületi, mozgásszervi problémáknál, az illata idegerősítő hatású. A gerinc tartóizmaiban a vérellátást fokozza, így görcseit oldja. A deréktáji feszült tónus oldásában is nagy segítséget nyújthat. A fahéjas termékek nagyon jól használathatóak alakformálásnál mivel tartósan okoznak vérbőséget a melegítő hatásának köszönhetően.
 
  A masszázs 4 szakaszból épül fel:
 
  1., A masszázs előtt testradírozást alkalmazunk, mellyel hámlasztó hatást érünk el, ezzel eltávolítjuk az elhalt hámsejteket, így előkészítjük a bőrt a magasabb fokú tápanyagbevitelre.
  2., Fahéjas krémmel vitelezzük ki a masszázst.
  3., Ezután enyhén fahéjas olajjal simítjuk végig a vendéget, hogy a bőr szép selymessé és puhává váljon.
  4., Végül fahéjas gél pakolás, amely a test felületére adagolva fóliázzuk a fokozottabb hatékonyság céljából
 
  Hatásai:
 
  - oldja a feszes görcsös izomzatot
  - idegrendszeri nyugtató hatás
  - csökkenti a fáradtságot és a stresszt
  - nagyban fokozza a szervezet anyagcseréjét
  - puhává és bársonyossá varázsolja a bőrt
 
  Egy teljes fahéjas kezelés 90-120 percig tart.

Argán olajos masszázs

Tápláló és hidratáló argán olaj, bőrregeneráló esszenciális zsírsavakkal és bioaktív komponenseivel mélyen behatol a bőrbe, revitalizálja, puhává és élettelivé teszi. Sejtregeneráló csodaolaj. 100%-os finomítatlan argán olaj ökológia termesztésből anti-aging, minden bőrtípusra ajánlott. Javít az ekcéma, a pikkelysömör, terhességi csíkok állapotán.
 
  Mélyen hidratál, regenerál, kiegyensúlyoz, az érzékekre hat.
 
  A masszázs időtartama: 60-90 perc

Szőlőmag olajos masszázs

A szőlő méltán érdemelte ki az Istenek ajándéka elnevezést, hisz a gyümölcsnek és szőlőmag olajnak is erős antioxidáns hatása van, ami lazítja a bőr öregedési folyamatait, segíti a kollagén újraképződését a kötőszövetekben, ezáltal simább, feszesebb textúrát biztosít. A hidegen préselt szőlőmag olaj ápolja és vitalizálja a bőr legmélyebb rétegeit.
 
  A masszázs után a bőr felfrissül, új életre kel.
 
  A masszázs időtartama: 60-90 perc

Jól esne egy kis kényeztetés?

Próbáld ki valamelyik különleges masszázsunkat!